Niezawodność

Gładź idealnie sprawdza się na zewnątrz oraz wewnątrz budynków, w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Trwałość

Gładź jest na bazie najwyższej jakości białych składników i białego cementu dzięki czemu odporna jest na uszkodzenia, światło czy warunki atmosferyczne.

Idealna gładkość ścian i elewacji

Sprawdza się doskonale do wygładzania, wyrównywania oraz uszlachetniania zewnętrznych ścian budynków.

ZOBACZ FILMY i przekonaj się jakie to proste!

Cementowo-polimerowa gładź szpachlowa

OPIS PRODUKTU I DANE TECHNICZNE

Cekol C-35

Zastosowanie: CEKOL C-35 jest wysokiej jakości materiałem przeznaczonym do wygładzania, wyrównywania i uszlachetniania zewnętrznych ścian budynków (elewacji). Może być również stosowany wewnątrz pomieszczeń, a szczególnie w pomieszczeniach o dużej wilgotności (np. łazienki, sauny, chłodnie). CEKOL C-35 umożliwia wykonanie gładkich powierzchni.

Właściwości: CEKOL C-35 jest wodoodporną i mrozoodporną, elastyczną zaprawą. Jest suchą mieszanką wysokiej jakości białego cementu, białych wypełniaczy mineralnych i środków modyfikujących, zapewniających doskonałą urabialność i przyczepność do podłoży mineralnych (np. beton, cegła, gazobeton itp.). CEKOL C-35 nie zawiera składników toksycznych, ani podatnych na żółknięcie pod wpływem światła i warunków atmosferycznych. Jest doskonałym podkładem pod farby emulsyjne, akrylowe, silikatowe, silikonowe i mineralne. Biała barwa pozwala na ograniczenie ilości wymalowań dla uzyskania pełnego efektu barwnego.

Przygotowanie podłoża: Zaprawa posiada doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, z cegły, gazobetonu, bloczków keramzytowych, płyt i bloczków gipsowych. Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć.

Wykonanie: Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości wody i delikatnie wstępnie wymieszać stosując ok. 04 litra wody na 1 kg suchego proszku. Następnie odczekać ok. 3 minut i jeszcze raz dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Zaprawę nanosić na podłoże stosując czyste narzędzia ze stali nierdzewnej lub plastikowe. Po wstępnym stwardnieniu i wyschnięciu masy możliwe są drobne wykończeniowe korekty powierzchni. Zaleca się kładzenie jednorazowo warstw nie grubszych niż 5 mm. Malowanie można przeprowadzić po całkowitym stwardnieniu i wyschnięciu tynku.. Warstwę świeżego tynku należy chronić przed nadmiernym wysychaniem.

Cekol DL-80

Zastosowanie: CEKOL DL-80 jest wodorozcieńczalną, bezrozpuszczalnikową, głęboko penetrującą emulsją służącą do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Emulsją CEKOL DL-80 można zabezpieczać powierzchnie tynków przed wpływem wilgoci i działaniem czynników atmosferycznych.

Właściwości: Emulsja CEKOL DL-80 jest nietoksyczna i niepalna. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych. Wzmacnia podłoża, uszczelnia je, zwiększa przyczepność do podłoża szpachlówek, zapraw klejących i wylewek. Zapobiega szkodliwym reakcjom chemicznym między gipsem, a cementem. Przy wylewkach samopoziomujących zapobiega zbyt szybkiemu wchłanianiu wody przez podłoże, poprawiając rozpływność i ograniczając tworzenie się pęcherzyków. Przy tynkowaniu i szpachlowaniu CEKOL DL-80 poprawia równomierność wiązania nakładanych zapraw. Gruntowanie powierzchni tynku ułatwia malowanie. Po wyschnięciu, na podłożu powstaje przezroczysta, lekko błyszcząca, powłoka odporna na działanie wody i czynników alkalicznych, która nie hamuje wymiany pary wodnej i gazów z otoczeniem.

Przygotowanie podłoża: Podłoże musi być oczyszczone z luźnych kawałków, drobin, kurzu oraz elementów nienasiąkliwych takich jak farby olejne, akrylowe itp.. Nie może być zatłuszczone.

Wykonanie: Emulsja jest gotowa do użycia. Na przygotowane podłoże nanosić równomiernie pędzlem, wałkiem lub natryskiem.

Przechowywanie: Emulsję należy przechowywać w zaciemnionym pomieszczeniu (z dala od źródeł ciepła) chroniąc od przegrzania i mrozu).

Cekol C-35

Dane techniczne

Spełnia wymagania

PN-EN 998-1 OC CSII W2

Proporcje mieszanki

około 0,4 l wody na 1 kg suchego proszku

Czas zużycia zaprawy

3 do 4 godzin w zależności od temperatury

Wydajność

1,5 kg/m² na 1 mm grubości warstwy

Grubość warstwy

1 do 5 mm

Temperatura wykonywania prac

+ 5 st.C do + 25 st.C

Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach

≥ 4 N/mm2

Pochłanianie wody

c ≤ 0,20 kg/m2 min 0,5

Reakcja na ogień

A1

Produkt posiada

Atest higieniczny

Cekol DL-80

Dane techniczne

Spełnia wymagania

PN-C-81906:2003

Temperatura stosowania i podłoża

+5°C do +25°C

Wydajność

1litr około 5÷15 m² (w zależności od stopnia nasiąkliwości podłoża może ulegać znacznym zmianom)

Czas schnięcia

od kilku do 24 godzin w zależności od temperatury i wilgotności

Posiada atest

Atest higieniczny

Zobacz też inne rozwiązania

Już wiesz jakie to proste. Szukaj nas w dobrych sklepach budowlanych!